Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Światowy handel
#1
[Obrazek: 8f922c894b0c9b780d0adb161ae07f22.jpg]


Albion, III kwartał 2009 r.


Lord Protektor w połowie 2009 roku zawarł w imieniu Albionu liczne umowy handlowe między innymi z Rosją, Cesarstwem Niemieckim, Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Dodatkowo w Albionie powołano megakorporację Albion West Trading Company AWTC, którą zasilono budżetem państwowym oraz wpłatami prywatnych inwestorów. AWTC ma za zadanie nadzorować handel i interes Albionu w kontaktach z partnerami handlowymi Albionu, tj. państwami położonymi w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz na Karaibach. Dla rządu Albionu, obywateli, a nawet inwestorów i graczy giełdowych zapowiadało to ogromny wzrost wartości inwestycji na terenie Albionu oraz wejście z hukiem firm Albiońskich na rynki zagraniczne.

Udała się pierwsza część tych przewidywań. Otóż firmy zagraniczne weszły z kapitałem do Albionu. Gdyby było to kilka dużych firm albo kilkadziesiąt mniejszych to wpłynęło by to pozytywnie na gospodarkę Albionu. Jednak skala otwarcia była wielka, zbyt wielka. Zgodnie z łacińskim przysłowiem - Nec hercules contra plures – i herkules nie pomoże kiedy ludzi całe morze,  wprowadzenie raju podatkowego, a zarazem szybkie zmiany w przepisach prawnych z zakresu ceł (które na raz harmonizowano z kilkoma krajami jednocześnie), przepływu towarów i podatków, spowodowały napływ wielu zagranicznych firm z ogromnymi kapitałami, które nie dość, że stały się groźną konkurencją dla firm Albiońskich to jeszcze wykorzystały wiele dziur i kruczków prawnych do sprawnego ukrywania swoich opodatkowanych zysków. Natomiast rynek albioński został zalany tanimi produktami z innych krajów, co uderzyło w lokalny, mały przemysł.

Choć gospodarka Albionu stoi co najmniej na równi z największymi gospodarkami świata to nie potrafiła wytrzymać naporu firm zagranicznych i to nie tylko tych z którymi Albion miał podpisane umowy, ale też z krajami, które na zasadzie wolnego handlu współpracują z tamtymi.

Sen o powrocie czasów Brytyjskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej na razie został brutalnie przerwany na czas ustabilizowania się sytuacji w Albionie oraz wprowadzenie nowych regulacji prawnych w tym zakresie. Choć ucierpieli mali oraz duzi przedsiębiorcy, giełda, inwestorzy i sam rząd Albionu, który liczył na szybki zwrot licznych inwestycji, to sytuacja tragiczna nie jest. Minie jednak trochę czasu zanim rozregulowany rynek się ustabilizuje i wróci do poprzedniego stanu, by następnie zanotować przewidywany wzrost.

Albion:
Zyski z inwestycji zostaną podane na TF.

1 poziom lekkiego przemysłu jest zamrożony przez dwa kwartały.


Zyski z umów handlowych:
Albion - Rosja - po 1 mld w kategorii "inne", za kwartał kwota wzrośnie do 1,5 mld.
Albion - Polska - po 1 mld w kategorii "inne", za kwartał kwota wzrośnie do 1,5 mld.
Albion - Niemcy - po 1 mld w kategorii "inne", za kwartał kwota wzrośnie do 1,5 mld.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości