Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wydarzenia
#1
......
Odpowiedz
#2
Cesarzowa postanowiła jedną sprawę jasno - że rozwojem gospodarki mają się zająć prywatne Polskie firmy. Mimo to, nie wszystkich stać na otworzenie działalności. W związku z tym, rząd przeznaczył 30 miliardów na rozwój sektora usługowego.

Wymagania to:
1. Przynieść biznes plan
2. Zarejestrować Działalność Gospodarczą jako spółkę jawną lub z ograniczoną odpowiedzialnością
3. Działać minimum 2 lata
4. Mieć ukończone 18 lat i odbyć 2 tygodniowy kurs, w którym wyjaśni się podstawy prowadzenia firmy który przeprowadzą przedsiębiorcy.

Cesarzowa ufa że obywatele sami znają sytuację lokalną na rynku i będą w stanie ją lepiej zapełnić niż rząd. Wystarczy udać się do Urzędu Pracy i zanieść biznes-plan.
Odpowiedz
#3
+1% poparcia - sklepy szczególnie te monopolowe wyrastają jak po deszczu
Odpowiedz
#4
Cesarzowa postanowiła dokonać jednej z wielu obiecywanych reform - reformę szkolnictwa, która obecnie jest niewielka, ale bardzo potrzebna oraz mała reforma prawna na którą składają się dwie rzeczy zwiększające zdolności bojowe armii oraz poprawiającą obronność obywateli.
[Obrazek: CQ0jGMoWoAEY0TS.jpg]
1. Program "Strzelubisa +" która przydziela AK-47 oraz Strzelbę  powtarzalną Mossberg 500 model 50579 20`` PG kal. 12/76.
2. Przywracana jest obowiązkowa służba wojskowa w Imperialnej Armii, dla kobiet 2 lata, dla mężczyzn 3.
3. Do szkół wraca przysposobienie obronne, którego nauczać będą weterani sił zbrojnych oraz obecni żołnierze.
[Obrazek: wojsko-650x411.jpg]
Ma to pomóc w podniesieniu morali obywateli oraz rozpocząć serię reform, które tak bardzo były potrzebne.  W kraju funkcjonuje sporo prawa z starego ustroju. Reforma tego systemu będzie ciężkim i pracochłonnym zadaniem, ale w ten sposób, cesarzowa chce pokazać, że można.
Dodatkowo, szkoła zaczyna się o godzinie 10 a kończy o 16. Nowe godziny mają dać szansę na wybudzenie się i pójście do szkoły pełnym energii, wiedząc jak ważny jest dobry sen, licząc na poprawę wyników.
Dodatkowo w szkołach w związku z przysposobieniem obronnym, w szkołach uruchamia się program "strzelnica+", gdzie każda szkoła jest ZOBLIGOWANA do przekształcenia dowolnej sali w strzelnicę i dostepu do niej od 5 klasy podstawówki w zwyż, pod okiem nauczyciela lub trenera zawodowego na strzelnicy.
Odpowiedz
#5
Obowiązkowa służba wojskowa i ogólnie uzbrojenie społeczeństwa pozwoliło nam uzyskać :

+5 rezerw lądowych
+1 rezerwa marynarki
+1 rezerwa sił powietrznych
+2 % poparcia
Odpowiedz
#6
Sądownictwo
[Obrazek: Warszawa_9471.jpg]
To jest jeden z tych elementów którego niby się nie rusza, ale dla funkcjonowania Państwa, jest on niezwykle ważny. Tak jak był on przeciążony sprawami błachymi, tak jest i teraz, za czasów świeżo utworzonej monarchii. Zdając sobie z tego sprawę, i chcąc doprowadzić ten rozdział historii Polski po 89-tym do końca, Rząd Mateusza Unruga z poparciem Cesarzowej Jadwigi, rozpoczął pracę nad przywróceniem kolegium które w czasach znienawidzonego PRL, bardzo odciążał sądownictwo od spraw błahych i mało ważnych, co uniemożliwiało zapewnienie podstawowego prawa do szybkiego osądu z Artykułu 9, punkt 7 konstytucji cesarstwa polskiego.

Rząd z zielonym światłem zabrał się do pracy legislacyjnej jak tylko to możliwe, by móc przywrócić ten urząd, co wiązać się będzie z kosztem o wielkości 5 miliardów denarów polskich.  Nowa ustawa została potem przekierowana do trybunału, który ocenił czy ustawa ta, jest jasna, prosta, czytelna dla wszystkich oraz czy jej skutek będzie zamierzony. Ostatecznie ustawa bez większy problemów przeszła, a nowa jednostka administracyjna ma działać przy sądach rejonowych, zajmując się sprawami takimi jak nieprzyjęcie mandatu, długi, wykroczenia prawne, kradzieże o niskiej wartości, obraza drugiego obywatela o inne błahe sprawy.

Podpisanie odbyło się na Wawelu, w Sali Tronowej, gdzie oficjalnie znajdują się wszystkie jednostki rządowe w tym parlament. 
Polski Blitz na wschodzie
[Obrazek: _109034731_p07prqc0.jpg]
Polska armia rozpoczęła Blitz na tereny kresów wschodnich, który był podyktowany strachem o to, że wraz z inwazją Rosjan na Ukrainę, mogą już nie mieć drugiej takiej szansy na zdobycie części dawnych ziem, które zaliczają się do kresów wschodnich. Szybka inwazja doprowadziła do okupowania terenów które historycznie należały do Polski. W związku z tym, Cesarzowa opublikowała wideo, w którym wyjaśniła swój ruch, tłumacząc się właśnie obawą o stratę okazji, oraz chęcią rewizji części granic. Dodatkowo na tych terenach mieszka bardzo duża mniejszość Polska, którą udało się dzięki temu poddać repatriacji, nie naruszając majątku. Minie trochę czasu zanim się przyzwyczają do nowego prawa. Mimo to, Cesarzowa wydawał się na klipie optymistką w kwestii polityki rewizji granic. 
Imperial Baby - shock and ave
Tego newsa nie spodziewał się nikt. Cesarzowa w oficjalnej konferencji, poinformowała o tym, że zaszła w ciąże i jest obecnie w 4 miesiącu. Oznacza to że obok dwójki dzieci - syna i córki - w drodze jest trzecie. Jeśli w internecie popularnym tagiem było brytyjskie Royal Baby, tak teraz - przynajmniej w rodzimej sieci, to właśnie Imperial Baby, trenduje we wszystkich mediach.  Informacje są szczątkowe.
Odpowiedz
#7
Poparcie dostałeś za wojnę na wieść o ciąży cesarzowej polaków nie za-bardzo to zainteresowało

Co do zmian w prawie, obywatele przyjęli je z lekką ulgą
+1 % poparcia
Odpowiedz
#8
Rozrywka
[Obrazek: cp-2077-hot-1180x664.jpg]
Po mimo czasów które są niepewne, z mody nie wypadły gry komputerowe i rozrywka wirtualna. Wszystko to, co z nią związane. Mimo to w duszy wielu ludzi dalej siedzi ten duch gracza. Komputerowego, Konsolowego - nie ważne. Od dzisiaj, dekretem, wszystkie spółki zajmujące się grami, są zwolnione z wielu podatków które musiały wcześniej płacić, płacąc jedynie podatek od przychodu, i niski, bo aż 4% vat a nie jak wtedy, 23%. Łatwiejsze ma też być rejestrowanie takiej spółki. Decyzję skomentował nawet sam Mateusz Unrug który jak sam stwierdził w wywiadzie dla magazynu Pixel 
"Wszyscy jesteśmy graczami. Mimo obecnych wydarzeń, rozrywka powinna być szeroko dostepna. A tak przy okazji - rząd pracuje już nad strategią rozwoju tego rynku, gdzie CD Projekt Red, ma mieć ułatwione zadanie w kwestii praw do marki Half Life. Sam czekam na Half Life 3 - jak wszyscy."
Odpowiedz
#9
Ogólnie kryzys raczej zmiótł CD Projekt z rynku i ogólnie wiele firm produkujacych gry upadły ponieważ mieściły się one w USA.
Reforma więc nie przynosi efektów
Odpowiedz
#10
Śmierć i Podatki. Właściwie to podatki

W związku z wciąż obowiązującym jeszcze prawem na terenie Cesarstwa, które jest pozostałością nieudolnych władz sprzed 2021-szego. Szczególnie ucierpiał przemysł spożywczy, a konkretniej cukierniczy. Tak zwany podatek od cukru, mający nas niby odchudzić, tak na prawdę odchudził nasze portfele. Sama reforma, zakłada całkowite usunięcie podatku od cukru co ma odciążyć i pomóc w odrodzeniu się polskich film cukierniczych wszelkiego kalibru,
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości