Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wydarzenia
#41
By odbudować fabryki potrzeba 20 mld i kwartału czasu

Brutalne rozpędzenie strajków tylko podsyciło nerwową atmosferę w kraju.. 
-2 % poparcia

Zaczyna się problem z brakiem rąk do pracy w sektorze usług w związku masowymi powołaniami
1 lvl nie pracuje wcale
Odpowiedz
#42
[Obrazek: litwa-lotwa-estonia-480x320.jpg]
Umowa Polsko - Łotewska

Cesarzowa ostatnio wybrała się do Rygi, stolicy Łotwy aby uzgodnić z ich rządem umowę handlową. Jak się okazało, Polska i Łotwa podpisała pakt o nieagresji, na okres pięciu lat.  Ma to pomóc w rozwiązaniu napięć w kraju oraz zapewnieniu łańcuchu dostaw towarów. Czy jednak to się uda? Chyba tak, bo pierwsze dostawy zaczęły docierać do Polski od momentu powrotu Cesarzowej do Polski. 


[Obrazek: estonia.jpg]
Polska delegacja w Tallinie.
Polska nie tylko prowadzi intensywne dyskusje z Łotwą, których to owocem był pakt o nieagresji oraz umowa handlowa korzystna dla strony Polskiej. W Tallinie rozmawia się o podobnym układzie - a progres nie jest znany. Liczymy jednak że się uda. 


[Obrazek: fabianiszki-czarnobyl-5.jpeg]
Czarnobylska katastrofa - kiedy wrócimy do normalności?
Do ciekawej sytuacji doszło w Czarnobylu, gdzie masowo, starsi budowlańcy, chcący swoim rodzinom zapewnić bezpieczną przyszłość, zgłaszali się do wojskowej komisji uzupełnień by... Odbudować sarkofag. Minister Energetyki i Rozwoju, którego biuro zajmuje się czarnobylem, stwierdza że to wspaniały gest i zapewnia że się jakoś odwdzięczy, szanując budowlańców za ich poświęcenie. W Odessie, fabrykach betonu rozpoczęto pracę nad elementami sarkofagu, tworząc specjalną, eksperymentalną mieszankę betonu i ołowiu. Rozważa się też wykorzystać grafen w mikro ilościach by wzmocnić mieszankę i stworzyć jeszcze twardszy beton. Cesarstwo dało zielone światło i udzieli wszelkich środków by odbudować sarkofag pomimo potyczek z Czechami.
Odpowiedz
#43
Niestety teren kijowa i okolic został skażony, w porę ewakuowaliśmy ludzi, choć jak niegdyś Prypeć za pewne Kijów pozostanie niedostępny przez długi czas . Chmura radioaktywna skierowała się na południe
Nowe pokojowe działania cesarzowej , trochę zdziwiły obywatelii ,ale poparcie lekko wzrosło.

+2 % poparcia
Odpowiedz
#44
[Obrazek: f9f0eb5cc5db499f849775b02efcfce1.jpg]
Czterej Pancerni i Pies wracają na ekrany.
Jeśli twój dziadek puszczał ci serial z czasów PRL o tym samym tytule, i ci się podobał - to mamy dobrą wiadomość~! Do życia zostaje przywrócona Polska Kronika Filmowa która z pomocą Polskiej Akademii Filmowej ma nakręcić pierwszy sezon. Niby głupota ale jednak cieszy fakt że wreszcie coś nowego będą puszczać w telewizji. I to z nowoczesnymi czołgami.[Obrazek: 16166.jpg]
Nowe asy w powietrzu

Obywatele narzekali na huki naddźwiękowe nad miastami. Jak podaje Polska Agencja Prasowa - są to tylko ćwiczenia nowych eskadr bombowców i myśliwców na poligonie. 
Odpowiedz
#45
+1 % poparcia
Odpowiedz
#46
[Obrazek: Bialoruska-elektrownia-atomowa-zagrozeni...rticle.jpg]
Atom przyszłością Polski?
Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z czarnobylem, ludziom raczej nie będzie się chciało popierać takich idei. Mimo to w rządzie rozważa się kilka lokalizacji w pełni Polskiej elektrowni atomowej - jedna z nich jest na Białorusi. Druga - 10km od Wilna. Koszt tej inwestycji ma wynieść niebotyczne sumy i to właśnie koszt wstrzymuje pomysły o pierwszej polskiej elektrowni na wschodzie.

[Obrazek: khudoni1-jpg.jpeg]
Inne plany energetyczne dla Polski na 2022 rok? Elektrownia Wisła.

Technologia obecnie posiadana, umożliwia również poszerzenie wisły, stworzenie sztucznych dopływów wody i postawienie tamy w najszerszym miejscu rzeki tak, by generowała ona wielkie ilości prądu. Miało by to kosztować dwa razy mniej od wspomnianej elektrowni atomowej. Jeśli się uda, będziemy mogli czerpać dużo czystej energii z wisły. Być może nawet 30% naszego zapotrzebowania w prąd.


[Obrazek: d2FjPTc3MHgyLjE3_src_162320-soneczna.jpg]
Polska fotowoltaiczna - kolejna alternatywa dla atomu?

Polskie Ministerstwo Rozwoju obok atomu i skomplikowanego projektu tamy prądotwórczej, ma jeszcze jeden pomysł. Farma fotowoltaiczna o mocy 1800 Megawatów ma trzy lokalizacje na liście. Koszalin, Mińsk lub Chmielniczek na Ukrainie. Farma ta miała by dać zasilanie całemu regionowi plus nadwyżki miałby iść wgłąb Polski. Chyba najbezpieczniejsza alternatywa dla atomu i tamy, rozważane przez ministerstwo rozwoju.
Odpowiedz
#47
+2% poparcia
You have not unlocked this post's content yet. Please reply to this thread to unlock the content.
Odpowiedz
#48
[Obrazek: hqdefault.jpg]

Polskie Air Force 1 - co o nim wiemy?
Wiemy tylko tyle że jest to używany zakupiony od firmy Concord Airlines przez nowe władze zaraz po zaprzysiężeniu Beoing 747 Airliner ubrany w barwy Polskie. Ta konstrukcja przeszła potem niezły szereg modyfikacji a i nie jest całkowicie bezbronna. Na pokładzie ma systemy walki elektronicznej Tytan oraz narzędzia zakłócające pracę radarów wroga. Dodatkowo flary. Nie wiemy jednak więcej gdyż wszystko jest objęte ścisłą tajemnicą a Cesarski samolot funkcjonuje jako "latający wawel" i jest eskortowany przez co najmniej 2 eskadry myśliwców.  Oficjalnie posiadamy 3 takie samoloty a kryptonim Strażnik Niebios jest przyznawany temu którym będzie latała Cesarzowa na oficjalne spotkanie.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
Strażnik Niebios wylądował w Berlinie
Dziś w Nocy, 1 Października 2021 roku wylądował Strażnik Niebios, na lotnisku stołecznym w Berlinie w związku z konferencją berlińską, na którą zaproszenie dla Cesarzowej wysłał sam Cesarz Prinz von Preußen, będący obecnym cesarzem, urzędującym na Berlińskim tronie. Czego będzie jednak dotyczyła rozmowa? Nikt tego nie wie, ale przywitanie było uroczyste. 

[Obrazek: Potsdam_Sanssouci_07-2017_img4.jpg]
Wizyta w Berlinie - co wiemy?
Wiemy tylko tyle co podaje Polska Agencja Prasowa - że jest to rozmowa dyplomatyczna pomiędzy Cesarzem Niemiec a Polską Cesarzową, dotyczącą dalszych stosunków Polsko-Niemieckich na nowej arenie międzynarodowej. Kto będzie rozgrywał karty i tak dalej. Rozmowy są objęte klauzulą tajności, prowadzone za zamkniętymi drzwiami. Na ulicach zaś, krążą ploty o wsparciu Niemiec w obecnym konflikcie zbrojnym i dealom handlowym mającym pomóc gospodarce się podnieść po wojnie bez zadrapań. Pytanie na ile dokładne są teorie spiskowe na temat tej wizyty?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości