Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Czarne Złoto
#1
Znany świat się skurczył dosłownie i w przenośni, bariera uchroniła tereny przed zagładą nuklearną ale równocześnie bardzo ograniczyła dostępne na świecie surowce naturalne w tym ropę. Czarne złoto już w starym świecie bywało powodem sporów oraz wielkich wojen ale w tym nowym poprzez zmniejszenie dostępności oraz zerwanie dawnych umów handlowych stało się surowcem kluczowym i deficytowym jak nigdy wcześniej. Bez ropy nie ma mowy o przetrwaniu odradzających się gospodarek, jedynie wznowienie dostaw lub poważne reformy mogę je uratować. Państwa które posiadają jego złoża mogą uważać się za wygrane w tym nowym kontynentalnym przetargu lecz jak długo potrwa zanim ich sąsiedzi rzucą się by zdobyć te brakujące paliwo? Cześć rządów spróbuje zdobyć ropę siłą, cześć handlem lub wymyślą jakiś inny sposób na uniezależnienie swojej gospodarki od tego kluczowego dla gospodarek nowoczesnych państw zasobu. Wszystkie najważniejsze sektory państwowe są zagrożone nagłym odcięciem od paliwa, gospodarka oraz przemysł nie wytrzymają bez dostaw nafty lub będą wymagać poważnych reform, armie staną się zwykła kupą złomu, a ludność wyrazie okazywać będą niezadowolenie gdy ceny skoczą w górę. W wyniku wielkiego kryzysu większość stacji wydobywczych zostało porzuconych lub zniszczonych dlatego wymagają one odbudowy i ponownego zagospodarowania. Aktywne wydobycie prowadzi Norwegia oraz Irak. Norwegia oferuje eksport do innych państw europejskich, Irak również mógłby sprzedawać nie posiada jednak rurociągów.

[Obrazek: .jpg]
Wszystkie państwa posiadają zapas ropy umożliwiający normalne funkcjonowanie do końca roku 2021.
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 10-oct.-Reunion-Conseil-securite%CC%81-ONU.png]
Reakcja Francji
W związku z kryzysem energetycznym Francuska Rada Pułkowników zdecydowała się przedsięwziąć środki w celu ratowania francuskiego rynku naftowego jeszcze w I kwartale 2021 roku.
W ciągu ostatnich 60 lat francuska ekonomia przechodziła restrukturyzacje, w których pozbywała się kopalnii węgla i wdrażala rozwiązania związane z energią pozyskiwaną z gazu ziemnego ropy naftowej oraz uranu. Surowce te były energią dla francuskich domostw, bloków mieszkalnych oraz elektrownii. W obecnych czasach wobec utraty tak ważnych partnerów handlowych i wojen o zasoby - Francuska Rada Pułkowników decyduje się na kolejną restrukturyzację Francuskiej ekonomii.
1. Kopalnie węgla zostaną odbudowane, zmodernizowane, odrestaurowane oraz ponownie otwarte. "Nowe", stare kopalnie zapewnią nowe miejsca pracy na miejscu starych, które zostały pozostawione w związku z upadkiem gospodarczym świata. Będzie to pierwszy krok do zminimalizowania efektów krachu światowego rynku energetycznego.
2. Odpady biodegradalne, rośliny, resztki zwięrząt oraz przeróżne resztki żywności, tudzież przeterminowanej żywności zostaną przeznaczone na produkcję biopaliw z tak zwanej "biomasy", które wezmą na swoje barki część zapotrzebowania energetycznego.
3. Wraz z rozwojem nowych struktur gospodarczych i wraz ze stawianiem nowych budynków wprowadza się normy krajowe dotyczące instalacji urządzeń energii odnawialnej, tj. panele fotowoltaiczne. Dotyczy to póki co nowych budowli stawianych z inicjatywy prywatnej oraz rządowej. Rada Pułkowników w najbliższym czasie zdecyduje się opracować lepsze rozwiązania technologiczne dla nowoczesnych systemów fotowoltaicznych, które zrekompensują część energetycznych spadków.
4. Rozpoczyna się budowa nowych zakładów przemysłowych, które będą miały swoje bezpośrednie przeznaczenie - zakłady zajmą się przetwórstwem paliw kopalnych, tj. węgiel w produkty syntetycznej ropy naftowej, a ta z kolei zostanie przetworzona w benzynę i produkty pochodne, które zostaną dostarczone do innych sektorów gospodarczych i do sektora publicznego.
5. Wzrosty ceny surowców energetycznych są prawidłową koniecznością. Wysokie ceny zapewnią gospodarce syntetycznej odpowiednie warunki dla rozwoju i z perspektywy czasu ten manewr sprawi, że surowce stanieją. Obywatele mogą być niezadowoleni tym manewrem, ale jest to konieczność wyższa - zachęca się ich do przejścia na komunikację pieszą, rowerową oraz publiczną, tj. tramwaje i pociągi, które w większości są oparte na energii elektrycznej.
6. Aby zapewnić energię elektryczną dla przemysłu - rozwiązania z zakresu fotowoltaiki bez rozwiniętych technologii może okazać się nie wystarczające. Pozostałości po dawnej elektronice oraz budynki elektrowni zostaną wykorzystane do powolnego przekwalifikowania energetycznego na węgiel.


http://www.domination.ugu.pl/showthread.php?tid=409 info nt. budżetu
Odpowiedz
#3
[Obrazek: 12084040954_503befdf20.jpg]

Republiki Czech, Moraw i Śląska udzieliły firmie Slovnaftowi pełnych koncesji na działalność na ich terytorium. Slovnaft został wykupiony z rąk prywatnych za symboliczną koronę i obecnie jego właścicielem są członkowie wspólnoty husyckiej oraz jeden z członków rządu Słowackiego. Państwo kierując się przyszłością naszej gospodarki zdecydował się zwolnić przedsiębiorstwo z podatków na czas utworzenia rafinerii przetwórczych mających na celu wyprodukowanie syntetyku ropy naftowej by wydłużyć czas nim dojdzie do braku ropy.

[Obrazek: Area-under-study-Map-of-the-Czech-Republ...Source.png]

  
Pavel Tykač, właściciel Czeskiej Grupy Węglowej, zasłużony husyta i członek Rady Husyckiej ogłosił, iż CGW wznawia wydobycie złóż energetycznych mogących zwiększyć potencjał energetyczny Federacji i zabezpieczyć interesy państwa i obywateli. CGW będzie ściśle współpracować ze Slovnaftem by zabezpieczyć produkcję syntetycznego paliwa i zmniejszyć wysokość koniecznego importu ropy. Doszło również do przekazania słowackich kopalń w ręce CGW.

[Obrazek: images?q=tbn%3AANd9GcQMLelOYR9G6NOolWxYm...y&usqp=CAU]

Dla bezpieczeństwa obywateli wprowadzone zostają nowe ograniczenia prędkości w ruchu drogowym. Utrzymuje się ograniczenie 80km/h dla pojazdów ciężarowych, a także zmniejsza się ograniczenia na drogach ekspresowych do prędkości 100km/h, a na autostradach do 120km/h. Rada Husycka zdecydowała o podniesieniu mandatów za przekroczenia tych prędkości do kwoty 10000 czeskich koron za każdy kilometr ponad ograniczenie. Nieopłacenie mandatu w terminie dwóch tygodni od zajścia będzie oznaczało zawieszenie prawa jazdy do opłacenia całej kwoty. Środki z mandatów zostaną przekazane bezpośrednio do inwestycji związanych z zabezpieczeń potrzeb paliwowych państwa.

[Obrazek: 5b88f661e9a7a_o_full.jpg]

Federacja jasno stwierdza iż ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących, ale i przede wszystkim ograniczenia zużycia ograniczonych zasobów paliw. Rada Husycka twierdzi, że drakońskie kary nie są konieczne dla naszych odpowiedzialnych obywateli, a sieć fotoradarów może wyłapywać jedynie wrogów państwa i element wywrotowo-zdradziecki, bo kto w obecnej sytuacji wątpi w skuteczność i słuszność ograniczeń?

[Obrazek: fc27c3feab7ceed8f35fxx9f51b2.jpeg]

Fabryki Skody i Tatry przekształcają produkcję dotychczasowych pojazdów na mniejsze jednostki silnikowe i układy z zasilaniem hybrydowym. Ogłasza się, iż pojazdy osobowe, których spalanie przekracza 10l na 100km wg. oficjalnych pomiarów zostaną zdelegalizowane z końcem tego roku, a następnie zarekwirowane, a do połowy 2022 roku ograniczenie będzie wynosić 9l. Rząd ogłasza również iż rozważany jest system racjonowania paliw w wypadku braku ograniczenia zużycia do końca III kwartału. Pojazdy zdelegalizowane w ten sposób zostaną przekazane do Skody i Tatry, gdzie w zależności od sytuacji zostaną wykorzystane na surowiec lub do przekształcenia w pojazdy spełniające norm.

[Obrazek: iStock-960374702.jpg?fit=940%2C627&ssl=1]

Rolnicy otrzymają pozwolenie na produkcję i sprzedaż biodiesela. Samochody zdolne pracować na biodiesel nie są podjęte ograniczeniom spalania. Przypominamy iż sprzedawca odpowiada za jakość paliwa w przypadku awarii pojazdu wynikającej ze złej jakości paliwa, dlatego zalecamy wyłącznie produkcję na własny użytek, ale i korzystanie z instalacji dobrej jakości.

Obywatele Federacji są również poinformowani iż rząd planuje wprowadzenie inwestycji w import ropy i ograniczenia są konieczne, aby zdążyć podjąć odpowiednie decyzję.

Informacje nt. Wydatków finansowych znajdują się na tajnym forum: http://www.domination.ugu.pl/showthread....53#pid2153
Odpowiedz
#4
[Obrazek: 1024x538_458015.jpg?1524154866]
Kemet oferuje sprzedaż swoich paliw i ropy dla wszystkich chętnych. Dogodne położenie w basenie Morza Śródziemnego pozwala na szybkie dostarczenie ropy za pomocą tankowców do każdego państwa.
Jesteśmy gotowi podpisać długoterminowe umowy zapewniające korzystne ceny.
Odpowiedz
#5
[Obrazek: MOL-590x2000.jpg]
Grupa MOL rozpoczyna budowę fabryk paliwa syntetycznego na Węgrzech
Grupa MOL rozpoczyna na Węgrzech budowę fabryk paliwa syntetycznego za 3,5 mld Forintów. Zakłady mają zostać oddane do użytku pod koniec 2021 r.  Zdolność produkcyjna nowych fabryk ma wynieść około 200 tys. ton paliwa syntetycznego rocznie – poinformował prezes MOL w komunikacie prasowym.

Grupa MOL to zintegrowany węgierski koncern naftowy i gazowy. Grupa MOL prowadzi cztery rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne na Węgrzech i Słowacji, ponadto posiada sieć 2 tys. stacji paliw w 10 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Jak podano, MOL Petrochemicals będzie jedyną firmą na Węgrzech oraz w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej o zintegrowanym łańcuchu wartości – od wydobycia ropy naftowej przez produkcję paliwa syntetycznego po inne surowce szeroko stosowane w tworzywach sztucznych. Kompleks fabryk paliw syntetycznych będzie największym organicznym projektem inwestycyjnym w historii MOL, z całkowitym budżetem 3,5 mld Forintów, uwzględniającym pomoc inwestycyjną rządu węgierskiego, a także połączenie ulgi podatkowej dla osób prawnych i dotacji gotówkowej. Za jego budowę odpowiedzialny jest węgierski koncern Magyar Industrial Solutions. MOL szacuje, że dzięki uruchomieniu zakładów, roczna produkcja grupy wzrośnie o ok. 200 tys. ton paliwa.

„Ten projekt inwestycyjny przekształci grupę MOL w czołową spółkę chemiczną w Europie Środkowo-Wschodniej. MOL stanie się jedyną w regionie firmą z łańcuchem wartości sięgającym od wydobycia ropy naftowej po produkcję paliwa syntetycznego – powiedział, cytowany w komunikacie, Zsolt Hernádi, prezes grupy MOL.

Zgodnie z założeniami strategii MOL 2030, firma rozwija działalność w sektorze petrochemicznym, w kierunku półproduktów oraz specjalistycznych produktów chemicznych, by stać się wiodącym graczem w branży chemicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 
Ze względu na szerokie zastosowanie w przemyśle, głównym kierunkiem rozwoju MOL w sektorze petrochemicznym jest produkcja paliw syntetycznych, stanowiących zamiennik dla ropy naftowej. Produkowane przez nas paliwa będą stosowane w branżach motoryzacyjnej, budowlanej, a także w zmechanizowanych oddziałach Ryongos Garda. MOL zamierza także stać się strategicznym partnerem producentów paliw syntetycznych w regionie. 
Odpowiedz
#6
w ogóle jakiś epilog?
Odpowiedz
#7
Ten event trwa.. Większość świata zapewniła sobie dostawy ropy..
Odpowiedz
#8
Będzie napisane podsumowanie na nowy rok
Odpowiedz
#9
// Nadal brak podsumowania Sad
I skąd Ci ludzie/ szczególnie wielkie państwa wzięli ropę???
Odpowiedz
#10
// Bo wszystko cacy, nie interesuj się, bo faraoniej mordy dostaniesz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości