Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wydarzenia
#1
[Obrazek: 752826-ropa-naftowa-657-323.jpg]
Portugalska Ropa

Portugalia wygląda na to że urodziła się w czepku~! Odkryto nowe duże złoże ropy które jest dość płytkie, ale wielkie. Na linii granicznej regionów Aragonia i Walencja, znaleziono złoża ropy i gazu o wartości setek miliardów dolarów portugalskich a same złoża starczą na 100 lat. Na państwowe potrzeby starczy i to dużo, a firma Royal Petrol Inc, powstała z skonsolidowania i znacjonalizowania 26 spółek naftowych, otrzymała kontrakt na jej wydobycie. 

[Obrazek: wolnosc-wiodaca-lud-na-barykady.jpg]
Święto Rewolucji Majowej
11 Maja doszło do wielkiego momentu w dziejach Królestwa Portugalii. Ludzie pod wodzą monarchy obalili siatkę trzymającą władzę w Kraju i koronowali nowego władcę tydzień później. Z okazji utworzenia nowego systemu politycznego w Portugalii, 11 Maja będzie Świętem Rewolucji Majowej, dniem wolnym od pracy. Oficjalna Parada i tygodniowy karnawał są ustawowe. O ile 11 Maja jest całkowicie wolny od pracy a jedynie sklepy spożywcze i supermarkety będą otwarte, tak reszta będzie całkowicie zamknięta. No i stacje benzynowe też będą otwarte to reszta karnawału zależy od pracodawcy czy pracownicy mają 7 dniowe wolne, czy jednak normalnie muszą pracować zgodnie z grafikiem.
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
Koronacja Nowego Króla.
20 maja odbyła się koronacja Duarte Pio na Króla. Po Koronacji, postanowiono że zmieni on formalnie imię na Manuel III Orodziciel. Dlaczego tytuł Odrodziciela? Chodzi o jego zasługę w odrodzeniu monarchii w kraju jako faktycznego systemu panowania. 

[Obrazek: 6236c8bb-b6e7-4043-b728-122aec6874a3.jpg]
Prawo i Podatki - jak to wygląda teraz?
Powiedzenie że sytuacjia prawno-skarbowa w Portugalii przed przejęciem władzy to burdel z drogimi kurtyzanami na kółkach to jak powiedzieć nic. Mnóstwo ograniczeń i zbędnych przepisów które tylko komplikują szaremu poddanemu Królestwa Portugalii życie. Od dzisiaj, dekretem, wszystkie te ustawy przestają mieć jakąkolwkiek moc prawną, a w ciągu tygodnia, ludzie poznają nowe kodeksy karne, cywilne oraz podatkowe. Będą one pisane prostym językiem i tak by szary człowiek mógł się w nich połapać. To była główna obietnica monarchii a Król Manuel III dotrzymuje swojego słowa i wciela w życie pierwszą część obietnicy. 

 [Obrazek: c59bwic499to-pracy-1.png]
Święto Pracy w Kalendarzu Świątecznym Portugalii. 
Ludzie pracy krztałtują ten kraj. Manager baru, barista, sprzedawca w sklepie, pani w kiosku, górnik który wydobywa złoto na rolnikach i pracownikach przemysłu kończąc. Nie zapominając o nich, dla wszystkich osób pracujących, rząd powołał święto 1 maja, w odpowiedzi na rosnącą popularność tego pomysłu. Dzień ten jest wolnym od pracy. 

[Obrazek: 081877_r0_940.jpg]
Bogaty rolnik - Bogaty naród. 
Rząd właśnie dofinansował sektor rolniczy kwotą 15 miliardów dolarów portugalskich. Rząd nie wyobraża sobie istnienia Portugalii bez zaawansowanego rolnictwa. Jak wspomniał podczas jednych ze swoich przemówień przed objęciem władzy w wyniku rewolucji, Król Miguel III, "Bogaty rolnik to wyznacznik bogactwa całego narodu bo to jego ciężka praca pozwala wyżywić cały kraj. Jeśli rolnik sam nie ma co do gara włożyć, to nalezy mówić o tragedii narodowej bo głodować będzie cały naród". Pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowych maszyn, i opracowanie lepszych technik rolniczych, by polepszyć zbiory bez użycia chemii jak tylko to możliwe.

[Obrazek: korea_stocznie.jpg]
Wracają statki Made in Portugal
O tragicznym stanie przed rewolucją tego sektora wie każdy stoczniowiec muszący wyjeżdżać za granicę by szukać pracy. Od dzisiaj, portugalskie statki będą dumą narodową. Ten defacto martwy sektor, otrzymał 2mld na dofinansowanie krajowych stoczni. Czy nadejdzie drugi złoty wiek dla Portugalskiej żeglugi?
Odpowiedz
#2
3 % poparcia
Odpowiedz
#3
[Obrazek: stocznia-queen-mary2_doukasnik_P_CC0-550.jpg]
Tłusta kasa dla stoczni
4mld właśnie trafiły na konto firmy państwowej zajmującej się rozbudową stoczni i konstrukcji nabrzeżnych. Nowa stocznia obok tej Lizbońskiej, ma powstać w Porto. Druga transza funduszy ma zacząć się w II Kwartale 2022 roku i otworzyć stocznie w Lagos, Faro i Albluferia


[Obrazek: fot-st-chor-adam-roik-zespo-reporterski-...hckksi.jpg]

Flota Portugalska rozwija się
Portugalia rozpoczęła program który ma za zadanie ocenić koszty rozwoju i budowy lotniskowca NRP Esperança da Nação. Prawdopodobny koszt to 12mld dolarów portugalskich ze względu na zaawansowanie technologiczne tego okrętu.
Odpowiedz
#4
Na razie brak efektów
Odpowiedz
#5
[Obrazek: J-3005-750x420.jpg]
Portugalskie lotnictwo odradza się
Portugalia inwestuje grube miliardy w rozwój awioniki made in Portugal. Portugalski prototyp kształtem przypomina F-5 Freedom Fighter jednak już wszystkie komponenty są wykonane tutaj. W kraju. Efekty zobaczymy w III kwartale 2022 roku, podczas Lisbon Air Show.
 [Obrazek: b4dd8d8b491db13bc6115fdc6830] 
Postęp w sprawie pisania nowego kodeksu podatkowego.

Kongres Portugalii dziś zakończył pracę nad pisaniem pierwszych 10 ustaw do kodeksu podatkowego. Jest nim między innymi ustawa o 10% podatku dochodowym i 20% podatku cit. Dodatkowo, Vat na poziomie 20% i akcyza na produkty importowane na 10%. To małe procenty w porównaniu do poprzedniego przykładowo szalonego wręcz 50% podatku dochodowego, co nawet wg króla jest skandalem. Są to cztery podstawowe podatki. Podano też że rząd po ukończeniu całej pracy nad kodeksem, wprowadzających maksymalnie 10 podatków. I nie tylko. Powstanie specjalny poradnik, tłumaczący jak te proste przepisy stosować i liczyć.
 [Obrazek: 12779305-old-new-jersey-factories-bayonn...rk-bay.jpg] 
Portugalski przemysł w powijakach
O ile część fabryk działa i jest w stanie zapewnić wszystkie podstawowe produkty, podstawą Portugalii jest ciężki przemysł.
Państwo przygotowuje plan inwestycyjny dla jednego z regionów który kiedyś był sercem przemysłu Portugalii.. Porto i jego dystrykt, otrzyma zgodnie z planem w III kwartale dofinansowanie o wysokości 18mld by odbudować sektor przemysłu ciężkiego, i przywrócić setki miejsc pracy w tym rejonie, tworząc sieć fabryk produkujących czołgi lub inny sprzęt ciężki przeznaczenia wojskowego. W czasach pokoju, będzie produkować samochody na LPG.
Odpowiedz
#6
+3 % poparcia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości